(ВИДЕО) Пендаровски: Решението е опозицијата на улица и санкции кон политичари

0
1264

stevo pend nova

Политичкиот аналитичар проф. Стево Пендаровски во интервју за НОВА говори за неколку можни сценарија по фијаското на Договорот од Пржино, како да дејствуваат сите опозициски сили, а не само партиските, зошто белгискиот посредник ја споменува Белорусија како модел за санкционирање на македонските политичари од страна на меѓународната заедница.

Интервјуто може да го погледнете ОВДЕ