(ВИДЕО) ПАРТАЛИ ЛЕТАА НА ТЕЛМА: Јанушев и Николовски се караа на дебата, водителката мораше привремено да ја прекине

0
1136

Генералните секретари на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Љупчо Николовски и Игор Јанушев  на телевизија Телма водеа дебата под секое ниво, по што водителката откако не можеше да ги смири, повика да се прекине преносот и да се пушта џингл додека ситуацијата не се смири.

Николовски и Јанушев зборуваа во исто време, си упаѓаа во збор и гледачите не можеа да ги слушнат нивните ставови.

После краткиот прекин, ситуацијата  беше смирена и дебатата продолжи.

Gepostet von TV Telma am Donnerstag, 12. März 2020