(ВИДЕО) Папата не му дозволи на Заев да му ја бакне раката, со тоа му даде до знаење дека го смета за еднаков на себе по ранг

0
2438

Папата Франциск пристигна на скопскиот аеродром, а таму беше пречекан од претседателот Ѓорѓе Иванов и премиерот Зоран Заев.

Во моментот кога премиерот Заев тргна да му ја бакне раката, папата не му дозволи. Со тој гест папата му дава до знаење на премиерот дека го смета за еднаков на себе по ранг.

Фотогалерија од посетата на Папата Франциска во Скопје може да погледнете на следниот линк ОВДЕ.