(ВИДЕО) ПАНИКА ВО ВМРО ДПМНЕ: До смрт уплашени од фијаско на митингот вечерва, масовно почнаа да плачат и лажат дека МВР им го саботирала митингот, со објава на стари видеа од фудбалски натпревари

0
1862

На видеото се слуша како навивачите на ФК Победа, Мајмуни, си пеат фудбалски песни пред дерби со ФК Борец пред Струмица, очигледно е дека се работи за видео поврзано со фудбалот во Струмица и дербито, но ВМРО-вците плачат и паничат и се очајни некако да го оправдаат вечерното фијаско кое ќе им се случи.

И Миленко сабајлево задолжен да шири паника и смут на таа тема:

По 10 години, нема сендвичи, нема 1000-ка за митингашење, нема списоци за бркање од работа, нема списоци за прием на работа, нема смс пораки од шефови по министерства, нема влечење за уши, нема бесплатни автобуси и комбиња од фирмите кои возат за општините ученици па мораат без пари да возат митингаши, нема бесплатно гориво од државните институции за партиски војници, нема возење со службени возила, ЊАМА НИШТО…

Нема масивна пропаганда, нема перење мозок, вечерва ВМРО-вците ќе си дадат неверојатен автогол.