(Видео) Официјално претставен S6 Edge Iron Man

0
1398

Samsung во соработка со Marvel претстави посебна верзија од Galaxy S6 Edge наменета за фановите на познатите Avengers филмови.

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=wB6MId15cpo[/youtube]

Во овој случај се работи за брендирање на телефонот во боите на Iron Man, еден од најпопуларните ликови.

Оваа посебна верзија од телефонот ќе доаѓа во ограничена количина и ќе биде достапна само во Кореа, Кина и Хонгконг, па фановите од остатокот од светот ќе мора да најдат друг начин доколку сакаат да дојдат до него.