(ВИДЕО) Николовски: Панчо Минов е на нашата листа затоа што заедно ги решивме проблемите што ги остави Груевски

0
1129

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека тие ги бирале и рангирале кандидите за пратеници според нивниот придонес и достигнувања. За Панчо Минов рече дека е на листата, бидејќи заедно со него ги донеле законите со кои се решиле проблемите кои ги оставил Никола Груевски.

-Јас можам да кажам зошто Панчо Минов е на листа на СДСМ. Заедно со Панчо Минов ги решивме сите проблеми што ги остави Никола Груевски. Со Панчо Минов ги донесовме законите за земјоделците, лозарите од Повардарие. Покажуваме големина, бидејќи имаме отвореност, смета Николовски.

Gepostet von TV Telma am Donnerstag, 12. März 2020