(ВИДЕО) НЕ Е САМО ГРУЈО , СЕГА И ДЕДО СТЕФАН, поглаварот на МПЦ, се вози во Мерцедес од пола милион евра!

0
3785

dzip stefan
Еве што вози Дедо Стефан. Денеска тој беше во УКИМ на доделувањето на почесен докторат на една руска интелектуалка која го изучува македонскиот јазик во Русија. После настанот дедо Стефан со овој Мерцедес кој чини околу пола милион евра го напушти УКИМ:

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=9DF9D4t2s_A[/youtube]

И Грујо е скромен дечко, и тој вози слична играчка, Мерцедес Пулман Гард С 600 вреден 600 000 евра:

The-mercedez-benz-S600-Pullman-Guard-Anti-teror-car

СРЦКИ!

142646