(ВИДЕО) НЕСЕКОЈДНЕВНО ВИДЕО, ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО УЛИЧНО КУЧЕ СПАСУВА НОВОРОДЕНЧЕ ОД СИГУРНА СМРТ!

0
1252

Неверојатна приказна пристигнува од Саудиска Арабија. Во нејзина главна улога е улично куче кое во потрага за храна наишло на новороденче. Бебето нежно го кренло, и носејќи го во уста го однело до најблиската куќа.

Според зборовите на очевидците, кучето барајќи храна, го пронашло бебето старо само неколку часа.

Кога го однело до најблиската куќа почнало да гребе и да леа, а кога станарите отвориле врата биле шокирани од тоа што го виделе.

Малото момче веднаш било однесено во болница каде добило потребна нега. Момчето добро закрепнува благодарејќи на својот необичен спасувач.