(ВИДЕО) НЕВИДЕНА БУДАЛАШТИНА НА ЧОМОВСКИ НА ТЕЛМА: Заев се договорил со Груевски за лидерот на ВМРО ДПМНЕ да не оди во затвор?!?!

0
1627

chom zaev grujo

Неверојатно тврдење на искусниот Чом кое е рамно на гаф и на невидена будалаштина! Во последната емисија Топ Тема тој кажа дека се сомнева оти Заев се договорил со Груевски за вториов да не оди во затвор за економски и корупцуски криминал туку да одговара само за нарушување на изборниот процес?!?! Од каде вакво тврдење на Чом?! На ова по некое неверојатно чудо се согласи и професорот Марковиќ кој пак тврди дека и на двајцата лидери, и на Заев и на Груевски не им одговара да се отворат судски процеси за двајцата?!

Ова е уште еден срамен обид Заев да се изедначи со Груевски што со се сака да се отепа јавноста со тезата “па сите се исти, не излегувајте на гласање, баталете политика”, со што се спречува силна реакција на народот на следните избори со цел казнување на режимот со гласање ПРОТИВ него, што пак му оди во прилог на режимот на Груевски кој има спремна армија од над 400 000 гласачи договорени со поткуп и заплашување, и единствено одговор на оваа партиско-полтронска војска е силна излезност на неопределените граѓани над кои режимот нема контрола, но со вакви емисии и вакви непромислени будалаштини на искусни новинари како Чом се спречува токму тоа, се придонесува за ефектот на сварена жаба, односно се затупува и заспива народот да дреме додека десет години го гази клептомански диктаторски режим!!!

После се низ што помина Заев и СДСМ да тврдиш дека е договорена амнестија со Груевски и дека на СДСМ не му одговара Груевски да оди во затвор на долга робија е неверојатно малициозно, идиотски и шарлатански, сепак Чом е преискусен за да ова го прави случајно, најверојатно се работи за смислена медиска пропаганда во корист на режимот. Чом има долг од 80 000 евра кон агенцијата за медиуми и тој очигледно си го одработува долгот со вакви перверзни скриени игри…

Што се однесува пак за овој професорот Маркович, тој очигледно е нова Ванковска само со помали цицки…