(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО, МИЦКОВСКИ ГИ ИЗНЕНАДИ СИТЕ: ВМРО ДПМНЕ нема да учествува во кампањата за референдумот, нема да им кажуваме на нашите членови и симпатизери дали да гласаат и како да гласаат, сами нека одлучат!

0
1170

– Граѓаните сами нека одлучат дали ќе излезат на референдумот и како ќе гласаат, ние нема да им се мешаме.

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ ги изненади сите со својата изјава на Алсат М.