(ВИДЕО) НАПАЃАЧ Ѝ БАЦУВА РАКА НА МИНИСТЕРКАТА БЕТИ ПРИ УПАДОТ ВО СОБРАНИЕТО – ЗА МАЛКУ ДУРИ И ЌЕ ЈА ОПНЕШЕ НА СОБРАНИСКИТЕ КЛУПИ

0
2712

На видеото се гледа како министерката и пратеничка Елизабета Канческа-Милевска се поздравуваше и прегрнуваше со напаѓачите во пленарната сала додека траеше нападот на пратеници и новинари во СОбранието. (Фото: Фејсбук/принтскрин)

Пратеникот од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ Љупчо Димовски објави ново видео од нападот во Собранието, на кое се гледа и министерката за култура и пратеничка Елизабета Канческа-Милевска како се поздравува и прегрнува со насилниците во пленарната сала, а еден од нив ѝ бацува рака.