(ВИДЕО) Мицкоски скренал од умот, споменува убиства: Апси Заев, можеш да нарачуваш и убиства, но нема да ти се исплашиме

0
1111

По информациите за вечерашното приведување на тројцата функционери на ВМРО-ДПМНЕ – Трајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле Јанакиески, вечерва прес-конференција одржа лидерот на опозициската партија, Христијан Мицкоски.

Тој во обраќањето порача дека од владејачкиот СДСМ се свесни дека народот веќе не ги поддржува, па поради тоа, подмнолно внесуваат страв во општеството со, како што кажа, нова тура политички прогон.

Линк до видеото, ОВДЕ на порталот Макфакс.мк