(ВИДЕО) МИЦКОВСКИ РАСПАЛИ ПО АПАСИЕВ: ТОЈ ГО ЛАЖЕ НАРОДОТ ЗА ПАРИ, НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ГО ПОНИШТИ ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА, ЕВЕ МУ ГИ ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ СИТЕ 44 НЕКА ПРОБА ДА ГО ПОНИШТИ!

0
1910

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски во своето интервју изјави дека лидерот на ,,Левица” Димитар Апасиев го лаже народот за пари и дека ВМРО-ДПМНЕ е спремна да му ги подари сите 44 пратенички мандати на неговата партија со цел да му даде легитимитет за да го поништи договорот од Преспа во што лидерот на опозицијата е убеден дека Апасиев го лаже народот.