(ВИДЕО) Мирчевски во Кочани: Правдата ќе победи, затвор за криминалната влада

0
924

Членот на извршниот одбор на СДСМ, Пеце Мирчевски, се обрати на денешниот протест на Шарената револуција во Кочани.

– Правдата ќе победи, не им бега затвор на криминалците од власта – рече Мирчевски пред кочанци.