(Видео) : Миленко, човекот кој своето семејство го иселил во САД и не може да го убеди во благодетите на владеењето на Грујо за да се врати, бара Заев уште вечерва или утре да завршел во притвор

0
533

Milenko 1

Миленко Неделковски вечерва од трибина на неговата ГДОМ ги повика државните институции да не мижеле пред феноменот наречен Зоран Заев.

– Заев е човек кој ги има прекршено параметрите за бранење од слобода. Час поскоро, за пола саат, за саат, утре мора да заврши во притвор каде е неговиот ортак Верушевски. Да одговара за  200.000 евра поткуп и за откривање на државни тајни за опремувањето на нашите безбедносни сили. Заев веднаш да се најде во притвор, да почне судска пресуда против него –  побара куртонот режимски.

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=akCpasaD3t4[/youtube]