(ВИДЕО) МЕГА БОМБА НА ДИРЕКТОРОТ НА ШУТКА, ЕСАД РАХИЌ : Тепачката со Јанакиески и Ристовски беше местенка за да излезат од притвор!

0
1739

Господинот Котевски пред мене коректно си ја вршел работата. Мислам дека тоа е сплет на несреќни околности, да не кажам една класична местенка изрежирана да се случи тоа за дел од тие што учествуваа во тепачката да излезат надвор, вели директорот на Истражниот затвор Скопје во Шутка, Есад Рахиќ, во неделното интервју на Радио Слободна Европа за оставката на претходниот директор по инцидент во затворот .