(ВИДЕО) Марјан Стојкоски-Манта дел од протестите за УБИВАЊЕ НА КЛЕТИ ШИПТАРИ и против формирање нова влада предводена од Зоран Заев

0
3443

Претседателот на Општинскиот фудбалски сојуз од Прилеп, Марјан Стојкоски-Манта синоќа даде поддршка со свое присуство на протестот предводен од МПЗ Пере Тошев, Карпалак, Патриот и други здруженија.

Името на Марјан Стојкоски беше често спомнувано во медиумите по таканареченото “предавство” на претходниот претседател на ФФМ, Харлампие Хаџи Ристески. Стојкоски од прв соработник на Харлампие стана прв соработник на реизбраниот Илчо Ѓорѓиевски.

На седница на ФФМ каде што беше изгласан албанскиот јазик за официјален јазик на федерацијата дел од делагатите кои гласаа ЗА е и Стојкоски.tvrdokoren-manta-1

Марјан Стојкоски е зет за ќерка на Симон Наумовски, сопственикот на “Витаминка” од Прилеп, за кого се претпоставува дека е во добри релации со заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шеќеринска.

Изминатата година новинарот Зоран Божиновски пишуваше дека Марјан Стојкоски – Манта е “тројански коњ”, на режимот предводен од Груевски, истиот текст можете да го прочитате ТУКА