(ВИДЕО) Маж се обиде да го украде олимпискиот оган

0
533

Нов инцидент поврзан со олимпискиот оган. Бразилската полиција овој пат уапси непознат маж поради обид да го украде Олимпискиот Оган.

Настанот се случил на 40от километар од парадата во Сао Паоло.

Мажот успеал да се пробие низ кордонот со чувари, но бил фатен од страна на полицијата.

По инцидентот во Сао Паоло, Штафетата со олимпискиот оган продолжи да се движи кон Рио де Жанеиро каде ќе пристигне на 4ти август.

https://www.youtube.com/watch?v=vB-amzY3vsI