(ВИДЕО) ЛЕГЕНДАРНА ФОТОГРАФИЈА ОД КОЈА ЌОСИЊАТА И ВМРОНИТЕ ЦРКААТ – ЗАЕВ НА ВРВОТ НА ЗГРАДА МУАБЕТИ СО ВТОРИОТ НАЈМОЌЕН ЧОВЕК НА СВЕТОТ

0
2277

Премиерот Зоран Заев и канцеларката на Германија, Ангела Меркел на врвот од владината зграда во Берлин.