(ВИДЕО) Куртонот си останува куртон: Латас лаже суши, и тоа на велико, дека Грујо барал избори!

0
694

latashan

Во вчерашните вести на Сител телевизија и во 19 и во 23 часот, главниот уредник, професорот доктор Драган Павловиќ – Латас, тврдеше дека вчерашниот договор за избори во април 2016 година одел во прилог на ВМРО-ДПМНЕ, и уште повеќе – дека самиот Груевски побарал одржување на избори?!

Еве што кажа Латас вчера, а што кажаа – Груевски во февруари, а Заев во март.

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=gWFcmQABjv8[/youtube]