(ВИДЕО) Контрадемонстрантите исвиркани додека со НАВЕДНАТИ ГЛАВИ одеа кон автобусите

0
386

kontraprotestantiКонтрадемонстрантите додека одеа кон автобусите беа исвиркани од Скопјани кои протестираа против аболицијата на Иванов, пренесе А1он.

Блиската средба која полицијата ја спречи се случи кај Соборната црква, кога контрадемонстрантие пешачеа кон автобусите паркирани долж цел булевар “Партизански одреди“, а Скопјани заминуваа по своите домови од протестот пред Владата.

Видеото може да го погледнете ОВДЕ