(ВИДЕО) Кирацовски: Соодветно да се казнат насилниците кои учествуваа во нападот на Собранието

0
997

По денешниот распит на Александар Кирацовски пратеник од редовите на СДСМ а нападнат во Крвавиот Четврток на 27 април годинава во Собранието , тој даде изјава за медиумите.Деветмина обвинети учесници во нападите на Собранието и насилството врз пратениците, добија условни казни за кои се очекува да бидат обжалени тие пресуди.

Еве што изјави Кирацовски: