(ВИДЕО) КАМПАЊАТА ИМ ПОЧНА СО МАЛЕР НА ВМРОВЦИТЕ: Им се скрши бината во Охрид ќе се испотепаа!

0
1410

Ебати работата ебати, на вмровците веќе им тргна малерот, а таман воинствно тргнаа за спас на МаЌедоња.

,,Вие сега стоите на земјата на која стоеле светите ,,Кирил и Методиј“-рече од говорницата кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО ДПМНЕ. – моментот кога попушта бината.