(Видео) „Каменот од блиску“ како стварно да го акнал Муса Џафери: Се побрка и даде конфузен одговор за снимката со пазарњето со Сашо Мијалков

0
1667

musa 4

Вицепремиерот Муса Џафери гостува во емисијата Топ тема на ТВ Телма заедно со замениик претседателката на СДСМ Радмила Шекеринска.

Неговиот коментар за снимката на која, според опозицијата, тој и Сашо Мијалков се договараат за претседател на Врховниот суд неговата реакција е, благо речено, конфузна и нејасна.

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=mnmNripVn9Q[/youtube]

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=ZTrR83xcaOU[/youtube]