(ВИДЕО) КАКОВ ШОК за режимскиот куртон Јанко Бурек, Мери Николова се јави и го закопа и КОПИЛЕТО и МАФИЈАТА

0
7768

Познатата активистка за човекови права и сопруга на екс-амбасадорот Агрон Буџаку, Мери Николова во емисијата „Јади Бурек“ која одеше во живо, се јави на отворената телефонска линија и започна да ја обелоденува болната вистина за ВМРО-ДПМНЕ.

Контроверзниот новинар Јанко Илковски кој своето социјалдемократско убедување го замени за да биде вмровски послушник за пуста пара, дрско ја исклучи Николова од телефонската линија.

Останува нејасно зошто Илковски во неколку наврати се обидуваше да го изврти ставот и мислењето на Николова, во контест дека се однесува за него. Сепак Јанко Илковски остана со отворена уста и без зборови на јавувањето на Николова.

https://www.youtube.com/watch?v=upLCRNslD_U