(ВИДЕО) И ПОКРАЈ СИТЕ ЛУДИЛА КОНЕЧНО ДОБРА БОМБАСТИЧНА ВЕСТ : РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА СИ ГО ДОБИ СТОЛЧЕТО ВО НАТО, СЕГА ЌЕ МОЖЕ ДА ОДЛУЧУВАМЕ СЛОБОДНО КОЈ ЌЕ БОМБАРДИРАМЕ А КОЈ НЕМА ДА БОМБАРДИРАМЕ! ЧЕСТИТО НАРОДЕ, ЗА ОВА СЕ БОРЕВМЕ!!!

0
405

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска седна на иста маса со колегите министри од земјите сојузнички на НАТО во Брисел на првиот состанок на членките во 2019 година. Прес состанокот генералниот секретар на алијансата Столтенберг порача дека го очекува денот на целосната ратификација на македонското членство.