(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ ВО СОБРАНИЕТО – И СО ДЕМОКРАТИЈАТА СЕ ПРЕТЕРА, МОЖЕТЕ ЛИ ДА ГО ЗАМИСЛИТЕ ОВА ВО ГРУЕВИЗМОТ: ПРЕМИЕРОТ ГИ МОЛИ НОВИНАРИТЕ ЗА ИЗЈАВА А ТИЕ НЕЌАТ?!?!

0
1209

Во Собранието трае средбата меѓу премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на која ќе се обидат да најдат решение за Законот за јавно обвинителство и на која ќе се разговара за предвремени избори.

Но пред почетокот на средбата премиерот Зоран Заев сакаше да даде изјава за медиумите но новинарите незаинтересирано му порачаа изјава да даде по средбата.

МОжете ли да замислите што ќе се случеше ова да беше во времето на Груевизмот и Грујо да побара да даде изјава па имаше бре да се истепаат уплашени дека ќе добијат отказ од газдите, ама Заев е демократа па кој го ебе…

Погледнете како изгледаше тоа :