(ВИДЕО) Интервју со Шекеринска: Очекуваме обвинение за Груевски до изборите!

0
1257

sekerinska 24

Заменик-претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, во интервју за телевизија 24 Вести вели дека очекувањата на опозицијата за специјалниот обвинител се да ги расчисти сите сомнежи за криминал и корупција и тоа до изборите.

– Од тој јавен обвинител очекуваме да покрене истрага, објективна независна и експедитивна за сите предмети кои укажаа дека власта окупирала се злоупотребила се и се корумпирала до даска, вклучително и премиерот пред изборите.

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=1vi1Or9aKLA[/youtube]