(ВИДЕО) Интервју со Шекеринска за „360 степени“: ВМРО-ДПМНЕ сака теледиригирани избори

0
838

Ви го пренесуваме вчерашното издание на емисијата „360 степени“ на ТВ Алсат-М каде гостуваше заменик-претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска.

Теми беа (не)отповикливоста на одлуката за неучество на избори на 5 јуни, најавите за неповлекување на членовите од ДИК, улогата на меѓународната заедница, стратегијата за идно делување…