(ВИДЕО) Интервјуто на Зоран Заев за „Топ тема“ на Телма: Има нови докази за набавката на опрема за прислушување од Израел

0
351

заев топ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во во интервју за Телма кое Боби Христов го направи во Израел, а се емитуваше вчеравечер во Топ тема. вели дека СДСМ има нови докази околу наводната набавка на опрема за прислушување од Израел што ќе и бидат предадени на специјалната обвинителка Катица Јанева.