(ВИДЕО): Ибрахимовиќ повторно во валкан елемент

0
896

zlatan-500

Златан Ибрахимовиќ уште еднаш го потврди прекарот „валканиот Ибра“.

ПСЖ славеше против Нант со 4:1, победа остварена со пресврт, бидејќи во првиот дел францускиот шампион губеше со 1:0.

Во центарот на вниманието повторно се најде Ибра, кој во еден момент направи неспортски потег и го фати за врат противничкиот играч Вилфред Моимбe.

Секако, на фудбалерот на Нант ова не му се допадна, па го повлече за дресот, а Ибрахимовиќ одговори со уште едно „давење“.

Погледнете како изгледаше сето тоа: