(ВИДЕО) ЗГРОЗУВАЧКО и ШОКАНТНО ВИДЕО од упадот во читалната Браќа Миладиновци: Ретардирани гомна скапани на Јанкуловска со пендреци и боксови тепаат студенти!

0
826

braka miladinovci 111

Граѓаните се згрозени и револтирани од снимките, на кои се гледа како студенти беа нападнати додека спремаат испити и колоквиуми.

Синоќа, околу 23 00, специјалци од МВР, упаднале во читалната „Браќа Миладиновци“, на улица „Партизанска“, барајќи учесници во протестите.

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=Kb7uzR8_d7A[/youtube]

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=rpd0uUJM2iQ[/youtube]