(ВИДЕО) Заев: Не одиме во Брисел, Хан е пристрасен

0
359

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев соопшти дека по изјавата на еврокомесарот Хан, дадена во Вашингтон, СДСМ нема да присуствува на закажаната средба во Брисел на 10.ти јуни во Брисел.

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=xtk6NO2PHaU[/youtube]

„Изјавата на Хан во Вашингтон содржи елемнети на пристрасност. Ниту ОБСЕ-ОДИХР, ниту ЕУ немаат констатирано дека извештајот за последните избори е позитивен. Доакзите во бомбите јго потврдуваат криминалот кој го спроведува власта на изборите. Ние во целиот период се однесуваме максимално демократски. А по разговорот во Скопје добив кривична пријава за поткуп, направена е диверзија врз возилото на Верушевски“, изјави Заев.