(ВИДЕО) Заев: Драстично зголемување на платите на воспитувачките – Тие се грижат за нашите деца, за иднината!

0
1311

Воспитувачките во градинките добиваат драстично зголемување на платите! – порача во најновото видео премиерот Зоран заев кое беше споделено на неговиот ФБ профил.

Над 3.000 воспитувачки ќе добијат 3.000 денари поголема плата, а во септември ќе имаат и дополнително покачување од 5%! Тие се грижат за нашите деца, за иднината на државата. Посветено работиме за сите граѓани и се грижиме за вработените. Вложуваме во иднината на Северна Македонија! – рече Заев.