(ВИДЕО) ЗАЕВ ГО БАКНА ПЕНКАЛОТО СО КОЕ ГО СРУШИ РЕЖИМОТ НА ГРУЈО И СО КОЕ ЈА ПОТПИШУВА ПОКАНАТА ЗА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО!

0
1610

Откако Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг му ја врачи официјално поканата за членство во НАТО на премиерот Зоран Заев со цел Македонија да ги почне пристапните преговори, премиерот Зоран Заев симболично го бакна пенкалото кое е симбол на победа со пенкало над авторитарниот режим на Грујо и ДПМНЕ а потоа со истото пенкало ја потпиша поканата за членство во НАТО.