(ВИДЕО) ЗАЕВ ГИ ЗАФРКАВА ВМРОВЦИТЕ : Не се нервирајте за анкетите, допрва ќе ве газиме на рејтинзите, навикнете се, јас сакам да бидете вие добра партија, учете од нас како треба, има време ќе дојде пак вашето време некогаш ако се потрудите да се реформирате!

0
478

„Државата е на прав пат и од тој пат нема да се откажеме ниту ние, ниту граѓаните.  Суштините на политиките имаат директен импакт кај граѓаните“, рече премиерот Заев.

Тој посочи на реализацијата на интеграциите во НАТО, на стабилизацијата на односите во државата и со соседите и на економските перспективи.

„На прав пат сме. Барам чист мандат, за да покажеме трансформација и економски просперитет на решени интеграции. Јас сум убеден дека ќе добијам нов мандат за премиер“, повика премиерот Заев.