(Видео) Жесток настап на Сашо Тасевски : Мамето да му го ЕБАМ на царот и сета царска свита!

0
816

sasho tas pr

Актерот Сашо Тасевски на протестот на хонорарците пред Владата кажа дека државата систематски ги купува уметниците, пренесе А1он.

Тогаш таа мирно спие кога гледа дека уметниците се купени.

„Плаши се од мене, сега не третираат како глувци во кафезите кои ги вртат тркалцата, тие сакаат да ги вртиме. Велат тогаш си креативен и одговорен. Мамето да му го е**м на царот и сета царска свита“, рече Тасевски.

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=aZyJC27NeAo[/youtube]

Видео – А1он