(ВИДЕО) ЖЕСТОКА ТЕПАЧКА ПОМЕЃУ ЕБР НА МВР И ПОЛСКИ НАВИВАЧИ НА ГРАДСКИ ПЛОШТАД!!!

0
2388

Повеќе до 24 часа пред одигрувањето на квалификацискиот фудбалски меч помеѓу Македонија и Полска почнуваат првите инциденти со навивачите на гостинскиот тим, кои важат за највоинствени во Европа. Хаос се случи во кафуле на скопскиот плоштад кога Полјаците се степаа помеѓу себе, а полицијата едвај ги сопре. Дел од нив завршија во притвор. Погледнете што се случуваше денеска од видеото на колегите од Клан телевизија.