(ВИДЕО) Е ова е БИЛДЕР : Погледнете го овој билдер бездомник кој не вежба во теретана туку на улиците во Париз

0
1600

Французинот Жак Саја не вежба секој ден во теретана, туку на улиците во Париз…

zak

Жак има 50 години, бездомник е, но тоа не го спречува во реализирањето на неговите цели.

„Не сакам да живеам во мал стан. Луѓето не разбираат зошто спијам на под, но мене никогаш не ми е студено. Бодибилдерите се авантуристи, се осмелуваат на се. Го сакам тој свет“, вели Жак.

zak1

Бодибилдерот е прилично мускулест како Шварценегер, не пие, не пуши, а од парите што му ги подаруваат луѓето, смислува специјални режими на исхрана, со цел да одржува здрава мускулатура.

Неговата мотивација дури и кога температурите се под нулата, се неговите внуки, кои сака да бидат горди на него. Со својот син го изгубил контактот 15 години, но кога станал популарен, се сретнале и оттогаш постојано контактира со нив.