(ВИДЕО) ЕВЕ УШТЕ ЕДНА БУДАЛЕТИНКА ВМРОЊ КОЈ МИСЛИ ДЕКА ЈА БРАНИ МАЌЕДОЊА СО ЗАКАНИ ЗА ЛИКВИДАЦИИ И ДЕКА ГРУЈО ЌЕ ЛЕЖИ ЗА НЕГО : Уапсен е Жарко Гроздановски, лидерот на ,,Христијанско Братство” поради СМРТНИ закани кон премиерот Зоран Заев!

0
1340

На 28.03.2019 околу 19.50 часот полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово на улица „Тодор Циповски- Мерџан“ во Тетово го лишиле од слобода Ж.Г.(46) од село Брвеница, тетовско, кој истиот ден околу 15.00 часот на социјална мрежа објавил видео клип со заканувачка содржина. Ж.Г. бил задржан во Полициската станица Тетово, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.