(ВИДЕО) ЕВЕ КОЛКУ СЕ ВМРОВЦИТЕ ЗА СОЖИВОТ ВО МАКЕДОНИЈА, КОЈ ЗНАЕ КАДЕ НУРКААТ СО ТОА ЛЕЈКИТЕ АНТИЧКИ : Мицкоски ги изостави Албанците, не ги повика да гласаат за Силјановска!

0
1317

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во повик до граѓаните од различни етнички заедници да гласаат за кандидатката за претседател, Гордана Силјановска, ги изостави Албанците.

„Ја користам оваа прилика да ги повикам граѓаните на Република Македонија, Македонците, Србите, Босанците, Турците, Ромите, Власите и сите останати да ни се придружат и да застанат со нас на 21-ви април, масовно да излезат на гласање и да го поддржат кандидатот на Коалицијата „За подобра Македонија“, професорката Гордана Силјановска Давкова“ – рече Мицкоски.