(ВИДЕО) ЕВЕ КАКО ГРУЈО НЕОВЛАСТЕНО ГО СНИМИЛ РАЗГОВОРОТ СО ЗАЕВ ВО НЕГОВИОТ КАБИНЕТ, ЕВЕ КОЈ ГО КРШИ УСТАВОТ И ЗАКОНОТ НА МАКЕДОНИЈА

0
716

Зарем мисли Груевски дека Заев ќе му ги каже луѓето од кој ги добива доказите за негова дебела вмешаност во криминал и корупција и на луѓето околу него?! Еве како Никола Груевски неовластени го снима неговиот разговор помеѓу лидерот на СДСМ Зоран Заев.

10978605_10205017804077206_3030201802954341680_n

Се поставува прашањето, кој тоа снима, Груевски или тајните служби?! Се разбира дека претседателот на СДСМ би го упатил во погрешен правец!
[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=Fj_y4fO7dIE[/youtube]

ТВ Сител во својот Дневник објави видео од, како што велат, еден од четирите разговори меѓу премиерот Никола Груевски и лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на кој се зборувало за компромитирачките содржини што ги поседува Заев за властодршците.