(ВИДЕО) ДУШИЦА МРЃА МУ ГИ ИЗВАДИ ЏИГЕРИТЕ НА СЕЛА: ЌЕ ПРОТЕСТИРАТЕ ЛИ ЗАЕДНО СО МИЦКОВСКИ ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ОСУДЕНИТЕ ЗА 27-МИ АПРИЛ?!?!

0
1851

Интересен и жесток настап на Душица Мрѓа на ТВ24 во дебата со лидерот на Алијанса на албанците, Зијадин Села по повод коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ и нејзиниот лидер Христијан Мицкоски каде имаше интересни прашања од типот на тоа дали заедно ќе се борат со ВМРО-ДПМНЕ за ослободување на осудените на 27-ми април каде и самиот Села едвај извлече жива глава по негово претепување од страна на толпата во прес центарот во собрание.