(ВИДЕО) Димитров им одговори на мрчаторите и на неутралците : Не може да ви се допаѓа членство во НАТО, ама да сакате да ја поништувате Преспа, тоа е нечесно

0
266

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, во интервју за „360 Степени“ зборуваше за најавите на опозицијата за можно поништување на Договорот од Преспа доколку дојде на власт. Тој вели дека се работи за голема конфузија.