(Видео) Грујо е ГОТОВ, му нема спас: Колони граѓани се упатија кон Автономната зона на УКИМ

0
577

kol 44

Колона граѓани се упатија кон Универзитетот Св. „Кирил и Методиј“ за да им дадат поддршка на студентите кои прогласија Автономна зона на универзитетот.

Претходно тие пред Владата, Министерството за труд и Собранието го изразија својот револт против како што велат незаконскиот и неправеден закон за хонорарците.

Видеото може да го погледнете ОВДЕ(А1он)