(ВИДЕО) Груевски заедно со мафијашката тајфа во судот влегоа од задниот на рочиштето за „нарачаните шамари во Центар“

0
1440

Поранешниот премиер Никола Груевски, од задниот влез дојде во Кривичниот суд како обвинет за случајот „нарачани шамари во Центар“.

Груевски пристигна во придружба на својот адвокат Никола Додевски . Во случајот се товарат 15 луѓе, меѓу кои Миле Јанакиески, Даниела Рангелова.

Тие денеска се соочија со градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски и дваесеттина оштетени кои биле во просториите на денот на насилниот упад во општината.