(ВИДЕО) ГРУЕВСКИ НЕРВОЗНО СЕ ВРТИ КАКО УСРАНО ПИЛЕ, КАКО ДА МУ ИЗВИРЕАЛ ПРОЛИВ ОД ГАЗОТ – Откако ја виде камерата на ТВ 21 ја „спушти“ завесата во партиското дувло!

0
3460

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска околу 17 часот е забележан во седиштето на неговата партија!

Камерата на ТВ21 го забележа мандаторот како ја спушта завесата на еден од прозорците.

Од ВМРО-ДПМНЕ не даваат информации дали има нова ситуација или дали се уште мандатарот одбива да ги исполни двата услови на ДУИ. Пред седумкатната зграда на ВМРО-ДПМНЕ собрани се неколку медиуми кои очекуваат одговор дали лидерот на оваа партија успеал да собере 61 пратеник, колку му се потребни за формирање нова влада. Груевски има рок до полноќ да го формира новиот владин кабинет.