(ВИДЕО) Генерал Ангелов : Дојдов да ја известам МРТВ дека Груевски има украдено 25 милиони евра само од еден тендер за патишта!

0
919

stojance angelovmtv 27

Генералот Стојанче Ангелов, заедно со група граѓани, вечерва повторно ја повика Македонската телевизија да ја информира јавноста за скандалите поврзани со високи функционери во актуелната власт, пренесе Бриф.

– Дојдов вечерва да ја известам информативната програма дека Никола Груевски има украдено 25 милиони евра само од еден тендер за патишта – му рече Ангелов на човекот од обезбедувањето на МТВ, кој и овој пат немаше „врска“ со уредниците на вестите на јавниот сервис.

Истовремено, Ангелов најави голем протест за утре во 12 часот пред зградата на МТВ.

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=NlTw5dnt4yo[/youtube]