(ВИДЕО) Гаши: БЕСА ќе даде потписи за Заев да го добие мандатот

0
658

Потпретседателот на БЕСА, Африм Гаши, рече дека со комесарот Хан разговарале за тоа како побрзо Македонија да излезе од 2 годишната криза, пренесе А1он.

Тој кажа дека Хан порачал оти нема да се меша во одлуките на партиите. Исто така кажа дека БЕСА е подготвена да даде потписи со цел Заев да го добие мандатот, но ако дојде до формирање на Влада тие секако ќе преговараат за да одлучат дали ќе бидат дел од таа Влада или не.

Изјавата може да ја погледнете на следниот линк ОВДЕ