(ВИДЕО) ВОСТАНИЕ И ВО ОХРИД – Општинската зграда доби јајцовање

0
625

Зградата на општина Охрид денеска беше гаѓана со јајца од демонстрантите на вториот протест по одлуката на Иванов за аболиции.